Satsuma vaza

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Fondas pagrindinis
Eksponato tipas dekoratyvinė vaza
Sritys menas, taikomoji dekoratyvinė dailė
Pirminės apskaitos numeris ČDM G 17749
Inventorinis numeris ČDM Tt 8161
Matmenys aukštis – 34 cm
skersmuo – 12,2 cm
Medžiagos porcelianas  glazūra  emalis  dažai 
Atlikimo, pagaminimo technika kraklė (keramikos dekoravimo technika)  auksavimas  tapyba 
Sukūrimo data XIX a.
Sukūrimo vieta Japonija

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Satsumos porcelianas – ypatinga japonų keramika, pradėta gaminti XVI amžiaus pabaigoje Satsumos prefektūros Kiusiu saloje. Šio porceliano gamyba suklestėjo XIX amžiuje. 1867 metais Satsumos porcelianas buvo pristatytas Pasaulinėje parodoje Paryžiuje ir susilaukė didžiulio susidomėjimo. Tai kokybiškas ir tvirtas porcelianas, pasižymintis lygiu paviršiumi, padengtu smulkia, beveik mikroskopiškai suaižėjusia švelnaus dramblio kaulo atspalvio glazūra. Gaminiai dekoruoti figūrinėmis scenomis, kuriose ypač dažnai vaizduojami dievai, samurajai, vyrai ir moterys nacionaliniais kostiumais. Jiems būdinga reljefiniai spalvotų glazūrų raštai, praturtinti gausiu auksavimu. Tai suteikia prabangų brokato įspūdį.

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Satsuma vaza daugiau informacijos...

Istorijos, kultūros, dailės informacija

Siužetas

XVII–XX a. I p. Kinijos ir Japonijos – Imari ir Satsumos – spalvingomis glazūromis ir emalio tapyba dekoruotos vazos ir lėkštės buvo skirtos europiečių interjerams puošti. Satsumos porcelianas – ypatinga japonų keramika, pradėta gaminti XVI a. pabaigoje Satsumos prefektūroje, Kiusiu saloje, kurioje pavyko surasti kokybiško ir tinkamo gamybai baltojo molio. Pavadintas šis porcelianas vietovės vardu, o jo gamyba labai išsiplėtė XIX a. 1867 m. Satsumos porcelianas buvo pristatytas Pasaulinėje parodoje Paryžiuje. Dirbiniai susilaukė didžiulio susidomėjimo ir tapo labai populiarūs, nes Europos dvaruose tuo metu vyravo didelių dekoratyvinių vazų mada. Nuo XIX a. II p. labai daug šių gaminių buvo eksportuojama. Tai kokybiškas ir tvirtas, pasižymintis lygiu paviršiumi, padengtu smulkia, beveik mikroskopiškai suaižėjusia švelnaus dramblio kaulo atspalvio glazūra, porcelianas. Gaminiai dekoruoti figūrinėmis scenomis, kuriose ypač mėgstami dievų, samurajų, vyrų ir moterų nacionaliniais kostiumais atvaizdai. Jiems būdingi reljefiniai spalvotų glazūrų raštai, praturtinti gausiu auksavimu.

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Rita Kišonienė
Šaltinis

Rita Škiudienė „Keramikos ir tapybos harmonija. Japonijos porcelianas M.Žilinsko dailės galerijoje". // Kauno diena. 2000, liepos 15.

Eksponato autorinės turtinės teisės