Luzitanijos medalionas

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Fondas pagrindinis
Eksponato tipas medalis (skulptūra) 
Sritys menas
Inventorinis numeris ČDM Nn 31002
Matmenys skersmuo – 57 mm
Medžiagos metalas 
Atlikimo, pagaminimo technika štampavimas 
Autorius (-iai)
Sukūrimo data 1915 m.
Sukūrimo vieta Miunchenas, Vokietija

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Medalis sukurtas ir pagamintas dailininko iniciatyva „Luzitanijos“ garlaivio aukoms paminėti. Dailininkas verslininkus, priėmusius keleivius į laivą, kuris Didžiosios Britanijos laivų registre buvo įtrauktas kaip karo laivas, prilygino prekiautojams mirtimi. Tačiau Didžiosios Britanijos propaganda jį pristatė kaip Vokietijos pasididžiavimą dėl keleivinio laivo nuskandinimo ir išplatino jo kopijas kartu su propagandiniu tekstu.  Žinoma, kad, be keleivių, „Luzitanija“ vežė ir sprogmenis. Didžiosios Britanijos paskleista legenda medalį lydi iki šiol.

Av.: minia veržiasi prie bilietų kasos, kurioje sėdi giltinė, kairėje vyras laiko laikraštį su tekstu „U-BOAT/GET A“ – užuomina į tuometines laikraščių antraštes apie Vokietijos povandeninių laivų karą prieš Didžiosios Britanijos karinį laivyną. Vokietijos ambasada įdėjo JAV laikraščiuose skelbimą apie pavojų plaukti „Luzitanija“. Viršuje užrašas: „GESHAFT UBERALLES“ („Verslas aukščiau visko“), apačioje autoriaus inicialai: „K.G“.

Rv.: Skęstančios „Luzitanijos“ vaizdas, virš jo užrašyta: „KEINE BANNWARE“ („Jokios kontrabandos“), apačioje užrašas: „DER GROSSDAPFER LUSITANIA DURCH EIN DEUTSCHES TAUCKBOOT VERSENKT 5 MAI 1915“.

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Luzitanijos medalionas daugiau informacijos...

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Ignas Narbutas

Eksponato autorinės turtinės teisės